Červen 2014

Moje sbírka laků

29. června 2014 v 21:36 | Fanta Light
Vítejte,
v tomto článku se můžete pokochat pohledem na moji sbírku laků. Předem varuji, že to nejsou všechny. Chvíli to trvá než vyfotím, uložím atd. A také ne vždy mám tipy.

Nanáším běžně 2 vrstvy laku. Pokud je potřeba více, je to u nich připsané.

Pokud máte jakékoliv dotazy, ptejte se v komentářích. Pokud to bude v mých silách, odpovím.


Catrice cosmetics

39


Essence
171 183

101 (3 vrstvy)


Gabriella Salvete
03 04 08 14

09

05

03 (3 vrstvy) 06 (3 vrstvy)


L´Oreal Paris
307 834

910 (3 vrstvy) 916 (3 vrstvy)


MISS Sporty
030 (3 vrstvy)


Rimmel London
005

Francouzská s lístky

29. června 2014 v 16:08 | Fanta Light |  Francouzská manikúra jinak
Vítejte,

mám pro vás první článek s ukázkou, jak jsem si začínala dělat nehty. Skoro po tmě s nekvalitními štětci, foceno tlačítkovým mobilem za umělého světla. Přesto je to jen pár měsíců, kdy jsem si říkala, jakou krásu to mám na nehtech.

Mým první pokusem (po několika leté špatné zkušenosti s francouzskou) jsem oživila své nehty modrými lístky. Trvalo to děsně dlouho, než jsem našla správný grif. Z pokusů, kdy jsem celkem počmárala 12 nehtů, mi nakonec zbyli 3, které stáli za to. Chtělo asi špejli, nebo zdobící tyčinkou s hrotem, ne roztírat to štětcem.

Spokojenost s lakováním: katastrofa
Spokojenost se vzhledem: 120%
Jak se líbí: samá chválaBěhem lakování:Hotový výsledek:


MISS Sporty - Oh my gem 003

29. června 2014 v 15:24 | Fanta Light |  MISS Sporty
Po předchozí zkušenosti s MISS sporty, jsem zkusila další lak od této značky. Zaujal mě třpitivý od řady Oh my gem. Měli dost barev, co si pamatuji, ale nejvíce mě zaujal tento fialovo-černý. Prostě jsem neodolala a okamžitě ho vyzkoušela. První nadšení však vystřídalo zklamání.

Lak jsem si kupovala s přesvědčením, že třpitky budou držet zuby nehty a tedy se mi hodí do práce, kde pracuji rukama a nehty mívám zničené, lámou se mi. Také barva vypadala báječně. Fialový jsme navíc do té doby neměla. Bohužel lak jako takový má silně tmavě fialovou barvu (až téměř do černa) a ta světlá fialová, jsou vlastně pouze odlesky třpitek v lahvičce. Bohužel na rozdíl od laků například od Gabrielly nebo Rimmel, tato řada nepokryje nehet rovnoměrně. Takže na některých místch je tmavá vrstva. Celkově působí dost tmavě, až příliš. Přesto je barva stále krásná.

Štěteček je stejný jako u ostatních laků této značky - dobře se nanáší, i když občas můžou být i problémy. K plnému krytí jsme potřebovala 2 silné vrstvy. Kryje dobře, jen mě mrzí ty třpitky, že nejsou rovnoměrně. Se schnutím také nejsou problémy. O trochu déle než bych čekala, ale nic tragického.

Co mi však vyrazilo dech byla výdrž. Již několikráte jsme se zmínila o brigádě. Ruční práce, kde prsty a hlavně nehty dostávají zabrat. Tedy skvělá zkouška pro výdrž laků. Tento dost zklamal. Má třpitky, a proto jsme předpokládala dost velkou výdrž jako u ostatních laků. Při použití tohoto se nejdříve hodně loupali špičky nehtů, a další den stačilo málo a doslova se LOUPAL. Ano líbí se mi a asi ho použiji někdy zase, ale další lak si od této řady nekoupím.

Odlakování není tak příšerné, ale dá zabrat. Lak jde dobře, ale třpity tam jsou jako přikované. Takže jsem byla ráda, že se z něch pár nehtů sloupnul.

Cena: seženu, napíšu
Ke koupení: Tety, Rossmann, DM
Spokojenost s lakováním: Vysoká
Celková spokojenost: Střední
Jak se líbí: nezjištěno
MISS Sporty - Metal flip 030

20. června 2014 v 19:12 | Fanta Light |  MISS Sporty
Vítejte opět u mého článku,

minulý týden po návštěvě drogerie jsem si odnesla několik lákavých kousků. Mezi nimi byl i tento lak od Miss sporty, který mě velmi zaujal a zároveň jsem chtěla vyzkoušet novou značku. Musím říct, že vypadá opravdu báječně.

Metalový efekt jsem viděla již u jiných značek, ale tento stříbrno-fialovo-zelený vypadá o něco luxusněji než ty ostaní. Co jsem alespoň tedy viděla. V lahvičce vypadá stříbrno-zeleně, ale na nehtech hází odstíny i fialové a někdy až do modro-zelené. Záleží na úhlu pohledu, na intenzitě přirozeného i umělého světla, stínu či polostínu. Také sluneční svit přes okno (například v autě) dělá divy. Pokusila jsem se vyfotit co nejvíce možností, ale určitě nejsou všechny.

U této značky mě přikvapilo i snadné nanášení. Střední štěteček krásně rozetře barvu. Občas zajede i na prst, ale to záleží spíše na vaší šikovnosti. Velký kámen úrazu nastává v krytí. Je nutné 3-4 vrstev, aby lak dostatečně kryl. Po první vrstvě prosvítají nehty a při další špičky. Až při třetí (někdy jsme musela použít i čtvrtou) vrstvě lak vypadá doopravdy dobře.

Naštěstí rychle schne. Výdrž je taky kvalitní (asi díky těm vrstvám, jen se brzy ošoupají špičky nehtů. Co bych také vytkla, jsou malé "bublinky?" na laku. Nevím, zda je čistě u toho jednoho vzorku, má to být součástí metalového efektu nebo prostě se to u této značky stane. Určitě vyzkouším ještě jeden. Každopádně nikdo si na ně na fórech neztěžoval a byli s ním velmi spokojené.

Cena: 39,90
Ke koupení: Rossmann, Teta
Spokojenost s lakováním: Velmi vysoká
Celková spokojenost: Lakování super, skvělá barva, jen ty bublinky... takže celkem vysoká
Jak se líbí: Zatím slyším chválu


Růžová s černými fleky

12. června 2014 v 20:04 | Fanta Light |  Vzory na nehtech
Vítejte,

tenhle vzor vznkl čistě náhodou. Měla jsem čerstvě nalakované nehty lakem od Rimmel. Krásná růžová mě však nutila, abych použila černý lak a zkusila improvizovat. Bohužel černé puntíky nebyli stejné, ani jejich vzdálenost a nevypadalo to prostě dobře. Tak jsem si "počmárala" z nudy všechny prsty s tím, že si to odlakuji. Mámy však na mě "Ty jo, to vypadá moc hezky"...

Ano, zarazilo to mě, a nechala jsem si je a ještě vyfotila. Bohužel v práci se mi jeden nehet trochu začal loupat a stejně. Mě seto prostě nelíbilo. Takže lak šel dolů. Proto nemám ani tolik fotek. Bohužel.


Udělal jsem to takovým tím zdobícím perem - namočila, ťupkala a přejížděla :).
RIMMEL I love lasting finish - č. 270 Hot shot

11. června 2014 v 19:35 | Fanta Light |  Ostatní laky
Vítejte,

opět jsem neodolala a navštívila drogérii a s ní i nákup laků. Začínám s tím asi vážně přehánět... Každopádně ve výprodeji jsem objevila tento lak. S Rimmel jsem zatím neměla zkušenosti, tak proč nevyzkoušet něco nového. V jejich sbírce se objevují hlavně výrazné a jasné barvy. To mám ráda.

Tentokonkrétně je jasně růžový. I když tyto barvy moc nemusím, takto výrazně se mi líbí. Jasná pastelová barva s perfektním krytím.

Štěteček je menší a lak se dobře nanáší. Lak perfektně kryje. Troufla bych si i říct, že stačí 1 vrstva, ale druhá pro sjednocení laku a vypilování detailů neuškodí. Schnutí má u mě také velmi kladné hodnocení. Celkm rychlé a bezproblémové. Výdrž je také velmi dobrá. Tipuji tak ta 4 dny. Pokud děláte ruční práce, bude menší.

Údajně mají tyto laky "vonět". Po nalakování a zaschnutí laku se tím myslí. Já osobně jsem nic zvláštního nezpozorovala. Snad nemají až tak štiplavou vůni jako běžné laky. Navíc, kdybych si to nepřečetla, ani by mě to nenapadlo. Pokud ste si něčeho všimli, napište mi do komentářů :).

Cena: 29,90 - ve výprodeji
Ke koupení: Rossmann, Teta
Spokojenost s lakováním: Vysoká
Spokojenost celková: Krásný lak, který drží a vypadá dobře.
Jak se líbí: Zatím jen kladné hodnocení (Dle přítele "rajcovní)
CATRICE - crushed crystals č. 06 Call me princess

7. června 2014 v 19:00 | Fanta Light |  Ostatní laky
Vítejte,

vám pro vás nyní nový lak, zakoupený ve středu. Prostě jsem neodolala. Sice s laky od této značky nemám žádné zkušenosti, rozhodla jse se ho vyzkoušet. A nelituji.


Jedná se o pískový třpitivý lak. Je světle růžový, ale hází odlesky do oranžova. Bála jsme se, že to je vážně "princeznovská růžová", ale není, čímž si mě také získal. Jinak barva jako takový je světlá, ale i tak výrazná. Zpočátku jsem měl velmi smíšené pocity - líbí nebo ne? Jde o zvyk. Jeho struktura je velmi jemná, ne tak drsná jako například u laků od Gabriella Salvete.

Při aplikace jsem měla trochu potíže. Dost velký štěteček (pomalu větší než u essence) občas zajel i na prst a nezajížděl až úplně ke straně nehtu, jak jsem potřebovala. Jink je určitě potřeba 2 vrstev.

Tento lak i ychle zasychá a je optimální, pokud chcete něco ne příliš výrazného, přesto hezkého na ruce. Co se týče výdrže, mám ho na ruce druhým dnem, ale drží dobře, přestože při brigádě mám ruční práci, která jde hodně na nehty. Ale ai to bude i tím, že se jedná o pískový lak, které drží zuby nehty :).


Ke koupení: Rossmann
Cena: 65 asi...
Spokojenost s lakováním: mohlo by to být lepší - na mě moc velký štěteček
Spokojenost celková: celkem vysoká - rychle zasychá, vypadá dobře
Jak se líbí: Až tolik ne. Spíš neutrální nebo negativní názory - asi jde o zvyk.

NAIL CARE č. 04 - Calcium

3. června 2014 v 18:58 | Fanta Light |  Ochranné a výživové laky
Vítejte,

tentokráte mám pro vás tento mléčný lak. Popravdě jsem se nějak nedostala k tomu, co by měl vlastně dělat. Z názvu předpokládám, že obsahuje Calcium - tedy Vápník, a tím pociluje nehty. Také proto má název "Regenerační lak".


Z různých recenzí se můžete dočíst jak klady, tak záporu. Ženy ho především doporučují po sundání gelových nehtů, kdy jsou jejich vlastní velmi zničené a lámou se. Celkově je hodnocen velice kvalitně, údajně má opravdu nehty posilovat. I když možná ne každému bude vyhovovat. Často se obrací na to, že lak houstne v lahvičce. Podle prvního dojmu (nemám ho zatím dlouho), to i vypadá že by měl.


A co bych k němu řekla já? Mám ho jen krátce, ale jsem s ním spokojení. Koupila jsem si ho, protože mám problémy s "loupáním" vrchní části nehtů. Bohužel už dlouho a tento lak je jistě jedním ze způsobů, jak to zamezit. Zopakuji to: Je jedním ze způsobů, jak tomu zamezit. Proč jedním ze způsobů? Příčin může být mnoho. Navíc jsem postupně začala upravovat různě své nehty a každým přispěl malým douškem.

Každopádně jem po nalakování drhla naše kamna a musím přiznat, že jsem byla velmi překvapená, jak lak držel a nehty vypadali velice dobře i po, ne zrovna laskavém, zásahu odmašťovače, mastnoty, kartáče a nevím čeho ještě.


Ke koupení: Rossmann, Teta...
Cena: 89,- (tuším)
Spokojenost s lakováním: Velmi vysoká (dobře se nanáším - i velká vrstva se dobře roztírá, rychle schne)
Celková spokojenost: Vysoká: Nehty se poté určitě zlepší.
Náhodou jsem si poprvé všimla, že na dně laku, jsou 2 kuličky na rozmíchání laku :).

Nový dess

3. června 2014 v 18:23 | Fanta Light |  Novinky a informace
Již dlouho jsem chtěla nový design. Něco...neutrálního a zvířecího. Až jsem narazila na tento.


Udělala ho Kess z blogu: kessiinin-denicek.blog.cz, které tímto velmi děkuji :). Ještě dojednat popisky v menu a bude to hotový na 100%.

Jediný, co mě na tom mrzí jsou ty trapný reklamy, které jsou těď všude na internetu... co nadělám.

A líbíse Vám?