Únor 2012

3. Aisha II.

29. února 2012 v 18:11 | Fanta Light |  Jiná země

Takže sem háži další kapitolu. Snad to pro vás není moc rychlé, můžu klidně přibrzdit (což nyní kvůli škole budu muset). Každopádně pokud tu nebude nějaká řádná debata, každý překlad se pořádně protáhne! Snad se vám tato kapitola bude líbit. Budu ráda za vaše přimopínky jak se to čte... jinak se to začíná již krapet... no... však uvidíte.

Tento díl chci věnovat... tomuto blogu :P

3. Could I have this kiss for ever

28. února 2012 v 22:14 | Fanta Light |  Videa
Tak a máme zde další video. Minule jsem to vynechala, tak doufám, že vám to tentokráte vynahradím. Jedná se výstřežky z filmu 2004. Ano, někteří z vás to možná nemají až tak v lásce, ale stejně. Já osobně tedy miluji tuto písničku a hlavně kvůli ní to sem dávám Snad si to i vy užijete... No... :D. Nebojte přížrě dám něco lepšího ;). Ale já tu písničku prostě MILUJUUUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jinak je to od tohoto uživatele: XxStar2344xX

Fanta Light

2. Aisha I.

25. února 2012 v 20:35 | Fanta Light |  Jiná země
Tak a máme zde druhou kapitolu. Ráda bych jí věnovala všem mým pravidelným čtenářskám, ale hlavně BJ a Lotte.

4. Erikovo narozeniny

25. února 2012 v 15:27 | Fanta Light |  Ankety
Teď se na mimutku přesuneme k fantomovi :). Celý jeho osud vlastně skrývá nespočet otázek a záhadností... Zajímavé je, že prakticky o něm skoro nic nevím. Neznám jeho oblíbenou barvu, jídlo, styl oblečení... Nemám páru, co dělá ve volném čase pokud neskládá, nenavrhuje budovy popřípadě jejich zboření... Netušila bych, o čem se s ním bavit, protože bych neznala jeho reakce... Nevím tolik věcí a přesto zbožňuji jako stovky dalších lidí.

Jedna ze základních otázek, které by mě zajímaly, je, kdy se narodil. Říká se přeci, že partneři poznají podle znamení horoskopu jestli se k sobě hodí, a proto by mě zajímalo také to jeho. Navíc (i když tomu nemusíte věřit) každé znamení má určitou charakteristiku, které je podle mých zkušeností opravdu věruhodná. Ale hlavní důvod jsou narozeniny sami o sobě. Vždyť popřání od osoby, od které bychom to nečekali a na které nám záleží je víc než drahý dárek, s kterým nemáme tušení, co dělat. Znát aspoň měsíc tohoto dne. Mohla bych oslavovat sama doma v tichosti a bez jakéhokoliv rušení.

V knize Fantom od Kay je tento měsíc pouze nastíněn, ale i tato kniha je vlastně jedna z mnoha, které řídí jeho osud aniž bychom věděli zda to tak opravdu bylo...

Tak kam ho tedy zařadíme?

Fanta Light

1. Počáteční kapitola

23. února 2012 v 23:50 | Fanta Light |  Jiná země
Tak jsem se po dlouhé době opět pustila do překládání. Jako první zde je několika kapitolová pochoutka z dob Erikova pobytu v Persii. Opět se setkáme s naším milovaným Daragou, na kterého se poslední dobou zapomíná stejně tak i na Persii. Holky píší pokračování na Webberův muzikál Love never dies a New York, já mám raději teplo a sluníčko. Tak to je něco málo k úvodu Ráda bych upozornila, že o ději nic nevím. Vím pouze, jak to skončí (ale souvislost také nechápu) a kde se to odehrává. Takže to bude pro mě také jedno veliké překvapení. Já sama jsem na to četla jen kladné reakce, takže doufám, že od vás to také uslyším. Pokud však budete mít spíše negativní názory, klidně překlad nedokončím a vrhnu se na něco lepšího.

Ještě menší informace k originálu. Opět se jedná o německy napsané dílo s názvem "Was ist das nur für ein land" - tedy do češtiny přeloženo "Co je to proboha za zemi". Pokud byste tento název volili i v nadpisu mého překladu, řekněte. Stejně tak, pokud vás napadne něco lepšího. Tato povídka, tedy spíše příběh, je napsán od Rakušanky E.M.K.81. Originál si můžete přečíst zde: Was ist das nur für ein land.

Nyní jen: Hodně zábavy při čtení.
__________________________________________________________________________________________

Fantomova zpověď I. (První setkání)

23. února 2012 v 11:13 | Fanta Light |  Fantomova zpověď

Tak teď se vrháme do mé první zpovědi na tomto blogu. Své názory a dojmy prosím pište do komentáře a podle toho se bude i odvíjet, zda budu pokračovat (což asi budu i přes negativní kritiku :D). Historicky první otázky budou směřovat na dobu, kdy jste se poprvé "seznámili" s Fantomem opery alias Erikem. Přeji mnoho zábavy při vyplňování.Pokud se chcete zúčastnit, doporučuji přečíst nejdříve úvodní článek Na úvod a o čem to je a poté pod danou zpověď napsat do komentáře odkaz na vaší zpověď na vašem blogu.
Všechny zpovědi najdete v rubrice Fantomova zpověď.

Přidej Fan tvorbu

19. února 2012 v 9:48 | Fanta Light
Je neuvěřitelné, že tolik lidí začalo kvůli Erikovi psát, kreslit nebo vytvářet vlastní videa a další obdivuhodné výtvory. I když nejsou všechny kvalitní nebo nejsou profesionální, obdivuji je za to, že to udělali. Každý má totiž talent na něco jiného, každému se líbí něco jiného a každý má jiný styl. Ale o čem chci mluvit.

Jak jste si všimli, mám zde několik odkazů na různá díla (převážně povídky) a ráda bych jich nasbírala, co nejvíce. Hlavně v češtině. Nezáleží, jestli je to obrázek nebo román, film nebo báseň, vše je vítané. Takže pokud chcete, aby se o vaše talentu dozvědělo více lidí, klidně ho sem přihlaste a já ho zveřejním buď přímo, nebo alespoň pomocí odkazu. Vaše dílo můžete přihlásit dvěma způsoby - pomocí komentáře nebo mailem.

3. Christininy kostýmy 2004

18. února 2012 v 15:25 | Fanta Light |  Ankety
Hádám, že tento blog navštěvují pravidelně snad pouze ženy (jestli jsem některého příslušníka mužského pohlaví urazila, tak se omlouvám a zároveň doufám, že se nám přestaví), takže si tuto menší módní přehlídku z filmu 2004 užijí. Podle mě je snad nejvýraznější :). A co se líbí mě? Samozdřejmě nedám dopustit na svatební šaty, černé, které měla na hřbitově a také z Point of no return :). Jinak šaty jsou označany částí (nebo písní, jak chcete) ve které byly obsaženy.

Já osobně mám nejraději ty svatební... Asi protože jedny také vlastním (z aukru kvůli tanečním) a byly to šaty, ve kterých jsem si poprvé připadala jako "princezna".

Fanta Light

Na úvod - O čem to je

17. února 2012 v 9:36 | Fanta Light |  Fantomova zpověď
Jelikož na téma Fantom opery alias Erik nejsou snad žádné projekty (pokud nepočítám již proběhlou "soutěž" u Pandory a Delili na jejich blogu, kdy se přidávali příběhy, ve kterých se měl Erik objevit v Praze v době vyhoření našeho Národního divadla). Proto jsem se rozhodla to tu krapet "rozhýbat" a ukázat světu můj první projekt - Fantomova zpověď.

Někteří z vás asi znají mojí "Knižní zpověď" na svém Čtenářském blogu - fantalight-cd.blog.cz. Jelikož měla dle mého názoru docela velký úspěch (alespoň podle mého názoru) rozhodla jsem se jí udělat i zde. Pokud jste se již zúčastnili té Knižní zpovědi, tak víte o, co jde, můžete se rovnou postit do práce. Pro ty, co to neví, mám zde instrukce a podmínky.


Velmi rozsáhlé příběhy

15. února 2012 v 0:29 | Fanta Light |  Romány
Někteří fanoušci jsou opravdu velice pilní. Nespokojí se totiž s dvou stránkovým příběhem nebo pár krátkých kapitol, ale rovnou se pouštějí do hotových románů jak ráda říkám. Uznejte sami, zda se jim to pravdu povedlo.
Přeji mnoho úspěchů

Fanta Light
P.S. Opět opaKuji - pokud víte o někom, kdo by zde měl také být, přihlašte ho ZDE.

2. No one would listen

14. února 2012 v 5:51 | Fanta Light |  Videa
Takže................. (promiň BJ ale já fakt ty tečky miluji)

Takže vám zde přináším druhé video a doufám, že si ho užijete víc než já. Záhadným způsobem mi totiž přestaly jít repráky a co ještě bizardnější, nejdou pouze v souvislosti s internetem. Pro vysvětlení - když si něco pustím na počítači (vilm, hudbu) tak to normálně jde, ale pokud zamířím na youtube nebo se chci podívat na online film, mám smůlu.

Ale o omhle mluvit techci. Tentokráte vám přináším vystřiženou scénu z Fantoma opery 2004. Tato píseň sice ve filmu nezazní, ale můžete tam slyšet její "předělanou" verzi Learn to be alone, de je stejná melodie, ale poze jiná slova. Můžete ji slyšet úplně na konci, jakmile vyjedou titulky od Minnie Driver, představitelky Charlotty. Mimochodem ona sama zpívá pouze tuto píseň.. Teda alespoň t tak píšou.

Jsi pravidelný návštěvník?

12. února 2012 v 7:23 | Fanta Light
Blogování - anonymita, překvapení, zděšení, zklamání a mnohem více. Někdy uděláte něco, aniž by o tom jiní blogeři věděli, jindy zas se zděsíte, kolik čtenářů se to dozvědělo. Do toho patří i dávání blogerů mezi své oblíbené, což nemusí být oboustranné a nikomu to nemusíme hlásit. Proč si vlastně vedeme oblíbené blogy? Nevím jak ostatní, ale já ihned vím o nejnovějších novinkách a rychle se na jejich blog dostanu.

Hotové příběhy

12. února 2012 v 0:05 | Fanta Light |  Na díly
Dokončené, ukončené, nebo tak alespoň vypadají. To vše naleznete v tomto článku. Pokud víte o něčem dalším, dejte mi vědět, budu velice vděčná.

Fantomovské blogy

11. února 2012 v 16:15 | Fanta Light
V tomto článku naleznete všechny blogy o kterých vím, že se alespoń z části zabývají Fantomem opery alias Erikem. Pro lepší přehled jsou seřazeny podle abycedy podle názvu jejich blogu.

Znáte nějaký další Fantomovský blog, který zde chybí a rozhodně sem patří? Přidej ho ZDE.

Přidej Fantomovský blog

11. února 2012 v 16:11 | Fanta Light
Fantom opery… Film, osoba, kniha, ale hlavně nezapomenutelná postava, která nás dokáže zasáhnout do srdce. Mě na neuvěřitelné čtyři roky, kterými to stále nekončí. Tolik, že jsme schopni si kvůli němu založit blog, psát o něm články a příběhy, stahovat nádherné obrázky či sami vytvářet různé fotomontáže.

Zajímalo by mě, kolik blogerů tohle dokázalo. Kolik blogerů si založilo blog, aby do něho, alespoň z části přidávali články týkající se Fantoma opery alias Erika. Kolik jich takto publikuje své příběhy, pokračování jeho života, vlastní obrázky i či myšlenky a pocity. Prostě vše, co nám ho nějakým způsobem připomíná.

2. Milostný trojúhelník

11. února 2012 v 10:23 | Fanta Light |  Ankety
Christine si nikdy nevybere Erik, ale nikdy nebude šťastná s Raoulem - tohle je můj pohled. Ale s kým ji vidíte raději? S kým byste vy sami chtěli aby byla? S Raoulem,abyste měli Erika sami pro sebe, či s Fantomem, abyla naše postava š'tastná?

Samozdřejmě to neberte jen z pohledu muzikálu z roku 2004, ty fotografie jsou jen ilustrační a taky asi nejhezčí :). Hlavní odpovědi budu asi již znát předem, ale přeci nás v anketách může čekat překvapení, ne?

Pro vás

Fanta Light

P.S. Proč na té horní fotce vypadá hezky, ale dole je jako... malá holka?