Listopad 2010

Libreto

17. listopadu 2010 v 15:55 | Fanta |  Fantom opery 2004
Tak původně jsem se rozhodla sem hodit všechny texty písní z Fantoma opery i s překladem. Bylo by to hezké že? :). Jenže....
Poté co jsem začala ty překlad opisovat z titulků (myslím to tak, že jsem si pustila film a pozastavovala a opisovala) jsem z toho málem zcvokla :D. Navíc jsem pořádně ani nevěděla, KDE sehnat ten text a jak dlouho každá písnička trvá. Pak se mi papíry s překladem k tomu všemu ztratily :(. Měla jsem toho plný zuby a rozhodla jsem se, že tuto část přenechám phantomlovers.

Když jsem si opět projížděla svoje odkazy na různá zajímavý stránky, narazila jsem na jednu, na kterou jsem již zapoměla... Jedná se o něco lepšího, než nesmyslné vyhledávání textů. Je zde totiž obsaženo VŠE (teda alespoň doufám) co řeknou :). Navíc je každá scéna oddělena a popsána myslím stejně jako je na Sountracku a vypsané postavy, která co říká ;).
Tak jsem se rozhodla to sem hodit. Vše je bohužel v angličtině, takže vám nezbyde, než si pracně překlad vytvořit.... Možná v budoucnu se rozhodnu ho udělat, ale zázrak nečekejte :P.

Uží te si to.

Fanta Light

Tady to je: Klikni

Co možná nevíte o filmu...

9. listopadu 2010 v 15:27 | Fanta |  Fantom opery 2004

Převedení slavného muzikálu na filmové plátno stálo producenty 60 mil. dolarů a diváci zanechali během úvodních třech dní (24. - 26. 12. 2004) 4 miliony v limitovaném počtu kin. Po třech týdnech se Fantomovi opery podařilo vyzpívat už 27,5 mil. dolarů jen v Severní Americe.

Snímek získal tři nominace na Oscara 2005, mezi jinými za Nejlepší píseň. V této kategorii bojovali tvůrci i na Zlatých glóbech - ale vyšli naprázdno.

K prvnímu zfilmování se schylovalo roku 1990 a v hlavních úlohách se měli objevit protagonisti původního muzikálu Michael Crawford a Sarah Brightman. Krátce před filmováním se však autor muzikálové přelodhy Andrew Lloyd Webber a zpěvačka Brightman rozvedli a projekt putoval do šuplíku.

Jeden z adeptů na režii byl Shekhar Kapur, ovšem Webberovou jedinou volbou na post režiséra byl od začátku Joel Schumacher.

O úlohu Fantoma usilovali John Travolta i Antonio Banderas, který dokonce strávil několik let pěveckou přípravou.

I na roli Christine bylo mnoho adeptek, mezi jinými Keira Knightley či Anne Hathaway

Natáčení závěrečné scény trvalo celý týden.

Joel Schumacher před natáčením muzikál nikdy neviděl, což považoval za dobré samotný
Webber. Podle něj režisér nebude mít choutky kopírovat originál.

Namaskovat Gerarda Butlera na Fantoma trvalo 4 hodiny denně.

Do španělštiny nadabovali film představitelé madridské verze muzikálu.

Nejdražší nezávislý film světa (na výrobě se nepodílelo žádné velké studio).

Natáčení probíhalo v Pinewoodských studiích a trvalo přes 8 týdnů.

Žádná scéna nebyla točena v reálu, všechny stavby vznikly ve studiích.

Muzikál Fantom Opery běží na Broadwayi nepřetržitě od roku 1989 a je právem označován za nejúspěšnější muzikál všech dob.

Herečka Emmy Rossum měla během natáčení teprve 16 let.

Schumacher do filmu obsadil výrazně mladší herce, než kteří vystupují v muzikálu.

Nominován na Oscara byl i John Mathieson, dvorní kameraman Ridleyho Scotta.

Jednorázovky

9. listopadu 2010 v 9:32 | Fanta |  Vaše Jednorázovky
Jistě každý, kdo viděl tento film, nesnáší konec. Proč by se mu taky měl líbit, že??? Nenaplněná láska génia, který by pro svou vyvolenou udělal cokoliv. Cokoliv. Mnoho lidí ve svých představách vidí jen možnost, aby zůstala s ním a aby byli oba šťastní. Někteří mají i tolik odvahy, že vezmou pero a své myšlenky napíší na papír a vytvoří tak další příběh.
Spoustě lidem se to podařilo. Rozhodli se, že to tak nenechají a vytvořili si svůj konec podle svých představ. Drtivá většina jich žije v anglicky mluvících zemí a publikuje své výtvory na internetu. Další se pustil rovnou do vydání knihy a podle něj byl i muzikál ohledně dalšího dobrodružství tajemného Fantoma opery. Ale i tady v Čechách existují talentované osoby, které vytvořili ohromné dílo. Doufám, že se vám budou líbit tak jako mě :). Jsou to hlavně osoby, které svá díla zatím nemají celosvětově známá.

S pozdravem

Fanta Light